Blovické hasiče navštívili kolegové z německého Triptisu

Ve dnech 11. – 13. 9. 2015 blovický sbor dobrovolných hasičů hostil své kamarády z Triptisu, se kterými se navštěvuje již 28 let. Páteční večer patřil příjezdu našich kamarádů, přivítání a posezení na zbrojnici. V sobotu ráno jsme uspořádali výlet do hlavního města Prahy a to na prohlídku letiště Václava Havla, kde jsme si prohlédli nejen zázemí letiště, ale zejména byla pro nás velmi zajímavá prohlídka hasičské stanice. Tady jsme si prohlédli operační středisko, ale i hasičské speciály, které dokáží prostřelit titanovým trnem trup letadel a hasit uvnitř letadla. Hasiči mají k dispozici vozidla od rakouské firmy Rosenbauer a dle hasičů jsou s nimi velice spokojeni. Jedno z vozidel od této světové firmy máme i u nás a sdílíme stejný názor jako hasiči v Praze. Z letiště jsme odjeli na prohlídku hradu Křivoklát. Tohoto výletu kromě nás, kamarádů z Triptisu se zúčastnili i hasiči ze Ždírce. Po takto náročném dnu následovalo posezení na hasičské zbrojnici, kde jsme si s kamarády přátelsky popovídali. Na závěr sobotního večera jsme navštívili městské slavnosti, které byly zakončeny krásným ohňostrojem. V neděli po snídani jsme si jako každý rok vyměnili pamětní upomínkové předměty a přijali pozvání na příští rok do Triptisu. Touto cestou bych chtěl poděkovat sestrám za přípravu pohoštění a to Marii Šeflové, Ivaně Školové, Aleně Sýkorové, Janě Červené a Martině Rupertové a bratrům Petru Školovi a Jardovi Polívkovi. Dále patří poděkování našim tlumočníkům Mgr. Ivaně Kovaříkové, bratrovi Karlu Slukovi a bratru Josefu Synáčovi za zajištění dopravy a bezpečný odvoz.

Za SDH Blovice

Andrej Červený, starosta SDH Blovice