Blovičtí hasiči vyhráli ve Zvíkovci

Sedm soutěžních týmů jednotek SDH obcí z Plzeňského a Středočeského kraje poměřilo v neděli uprostřed městyse Zvíkovec své síly na soutěži O cenu starosty městyse Zvíkovec ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel.

IMG_5766Soutěžní družstvo tvořili čtyři členové (velitel zásahu + tři hasiči), jejich úkolem bylo rychlé, bezpečné a efektivní vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla a poskytnutí předlékařské  první pomoci.

Soutěžící jednotlivých družstev do poslední chvíle neznali podobu nasimulované dopravní nehody. Každé družstvo mělo přichystánu jinou modelovou situaci, které vychází ze skutečných dopravních nehod.

Výkony soutěžících během simulovaného zásahu pozorně sledovali rozhodčí z řad Hasičského záchranného sboru ČR. Družstva byla hodnocena ve třech oblastech – taktika provedení zásahu, technika provedení zásahu a poskytnutí předlékařské první pomoci.

Vítězem soutěže se stalo družstvo z Blovic, na druhém místě skončilo družstvo z Kralovic, na třetím místě se umístilo družstvo Zvíkovec II, na čtvrté místě se umístil Mirošov, na pátém místě se umístilo družstvo z Votic, na šestém místě Zbiroh a sedmé skončilo družstvo Zvíkovec I.

Chtěli bychom poděkovat družstvu z Blovic za vzornou reprezentaci našeho města a jednotky SDH. Naše barvy hájili Josef Sýkora, Josef Sýkora jun., Jan Sýkora a Jan Škola. Jsme rádi, že družstvo dokázalo zpátky navázat na úspěchy, které dosahujeme v této soutěži.

Velké poděkování patří pořadateli této soutěže, protože soutěž byla připravena a zajištěna na profesionální úrovni. Již nyní se můžeme těšit na soutěž ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel, která proběhne v příštím roce v Kralovicích a Zbirohu.

Celkové pořadí: Blovice 331 bodů
                             Kralovice 312 bodů
                             Zvíkovec II 321 bodů (rozhodl horší čas pokusu)
                             Mirošov 271 bodů