Setkání Zasloužilých hasičů Plzeňského kraje

Jako každý rok, se i letos konalo setkání Zasloužilých hasičů Plzeňského kraje. Tentokrát se konalo 24. září 2015 pod záštitou Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Krajského sdružení hasičů Plzeňského kraje a Okresního sdružení hasičů Domažlice. Tohoto setkání se zúčastnilo celkem 60 zasloužilých hasičů, včetně blovického zasloužilého hasiče, bratra Jaroslava Polívky. Sraz měli zasloužilí hasiči v obci Újezd u Domažlic, kde navštívili Kozinův statek. Zde se od roku 1958 nachází Pamětní síň Jana Sladkého Koziny. Expozice je zaměřena na historii chodské rebelie a život Chodů. Poté se všichni přesunuli na vrch Hrádek, kde se nachází pomník J. S. Koziny, pod kterým se nafotilo památeční foto. Následný program se již odehrával v restauraci U Svatého Jána v Trhanově, kde došlo na slavnostní oběd a projevy představitelů orgánů SH ČMS. Zasloužilí hasiči si vyslechli novinky a zdravice od starosty Krajského sdružení ČMS Ing. Jana Majera, zástupců Aktivů zasloužilých hasičů ze všech okresů Plzeňského kraje, starosty OSH Domažlice p. Václava Kalčíka a senátora Jana Látky. Na závěr vystoupila známá chodská Konrádyho dudácká kapela.