Soutěž ve vyprošťování

Dne 8. srpna 2015 se uskutečnil v Železné Rudě již 3. ročník Krajského kola ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel předurčených jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí.

Soutěže se již potřetí zúčastnilo i naše soutěžní družstvo ve složení Josef Sýkora st., Josef Sýkora ml., Jan Sýkora a Jan Škola. Krajské kolo je postupovým kolem na Mistrovství České republiky, které se koná jednou za dva roky. V letošním roce se mistrovství uskuteční 21. – 22. srpna v Třinci.

Naše družstvo jelo obhajovat titul krajského vítěze již potřetí. Poslední krajská soutěž proběhla v roce 2013 v Železné Rudě. Byla to těžká zkouška, nasimulovaný scénář dopravní nehody nebyl vůbec lehký, ale zvládli jej na jedničku a svoje první místo obhájili. Vzhledem k tomu, že v roce 2013 v Hradci Králové vyhráli i mistrovství republiky, jedou do Třince obhajovat titul.

Z jejich umístění máme velkou radost, neboť jejich umístění na této soutěži i dalších, kterých se zúčastňují, svědčí o tom, že máme v Blovicích jednotku hasičů na dobré odborné úrovni. Odborné přípravě věnují spousty hodin ze svého volného času.

Ač tomu někteří nevěří, jejich odměnou je zachráněný lidský život nebo obyčejné, ale krásné slůvko děkuji.

Proto bychom vás, vážení spoluobčané, kteří chápete význam hasičů jak dobrovolných, tak profesionálních, chtěli požádat, abychom našim chlapcům drželi v Třinci palce, protože je to veliká propagace našeho města v celé České republice.

Výsledky soutěže

Odkaz

V letošním roce se koná 8. srpna v Železné Rudě Krajské kolo ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Naše družstvo ve složení Josef Sýkora st., Josef Sýkora, Jan Sýkora a Jan Škola se zúčastní této soutěže.

Budeme držet pěsti, aby naši kluci vybojovali postup na Mistrovství ČR ve VZOHV, které se uskuteční ve dnech 21. -22. srpna 2015 ve Třinci.

Odkaz