Družba

Freiwillige Feuerwehr Stadt Triptis 

Již od roku 1987 trvá partnerství mezi naším sborem a dobrovolnými hasiči z německého města Triptis. S našimi kamarády se setkáváme minimálně jednou ročně při vzájemných víkendových návštěvách, zároveň se setkáváme i při dalších významných událostech, jako jsou například oslavy založení sborů. V roce 2017 oslavíme 30 let vzájemného partnerství, které se vždy nese v příjemném duchu.

Freiwillige Feuerwehr Stadt Triptis
Burkhardtstraße 45 07819 Triptis, Německo

+49 36482 34844

feuerwehr-triptis.de

Družební návštěva v roce 2016

Ve dnech 16. – 18.9.2016 zástupci našeho sboru navštívili v rámci družebních návštěv hasiče v německém Triptisu. Kolegové nás přivítali v pátek večer na jejich zbrojnici.

Po přivítání následovalo pohoštění a příjemný večer s kamarády. V sobotu ráno jsme odjeli do města Jeny. V tomto městě jsme byli již v roce 2014, kde jsme navštívili hasičskou zbrojnici profesionálních hasičů. Vedle původní budovy se tehdy stavěla nová zbrojnice, která byla slavnostně otevřena před několika málo dny. Nová zbrojnice je velikostně srovnatelná se stanicí profesionálních hasičů v Plzni na Košutce. Naším průvodcem byl hasič, který nás prováděl před dvěma lety. Z jeho výkladu bylo patrno, že je na novou budovu náležitě hrdý. Po vynikajícím obědě jsme šli na prohlídku minipivovaru i s ochutnávkou vynikajícího pivečka. Večer již tradičně patřil zábavě na zbrojnici v Triptisu. V neděli dopoledne jsme se s kamarády rozloučili a odjeli zpět do Blovic.