Mladí hasiči

soptik

Náš kroužek navštěvuje 36 dětí – mladých hasičů. Nejmladší jsou ve věku 4 – 6 let, naše malá přípravka. Následují dvě družstva, a to družstvo mladších hasičů ve věku 6 – 11 let a družstvo starších hasičů ve věku 12 – 15 let.

Kroužek pracuje celoročně. Pomáháme nejen svým dospělým kamarádům při práci na hasičské zbrojnici a při různých akcích, ale máme také své vlastní akce a soutěže. Celoroční soutěž, hru Plamen, která začíná na podzim závodem požárnické všestrannosti. Na jaře pokračuje dalšími disciplínami, jako je požární útok a různé sportovní štafetové disciplíny. Také jezdíme na soutěže, které pro mladé hasiče, v rámci Ligy okresu Plzeň jih, pořádají jednotlivé sbory.

Jsme nováčci, a v jednotlivých kategoriích nejmladší, takže zatím na soutěžích sbíráme zkušenosti. Přesto jsme již dosáhli i na pěkná umístění. Abychom mohli správně natrénovat všechny požární a sportovní disciplíny, pořídili pro nás naši dospělí hasiči za finanční podpory firmy ČEZ, a.s. překážky, se kterými se na závodech setkáváme. Jsou úžasné a tréninky s těmito překážkami nás velice baví. Abychom na soutěžích ukázali, za jaký sbor soutěžíme, zakoupil nám náš sbor za pomoci sponzora, firmy Prominent Systems  s.r.o., velice slušivé dresy.

Na kroužku se také učíme spoustu užitečných a praktických věcí – jak se chovat při požáru, živelních katastrofách, učíme se, jak správně poskytnout první pomoc, topografii, uzlování, správné volání na tísňové linky, telefonní čísla tísňových linek a další praktické a vědomostní znalosti. A také si hrajeme, sportujeme, bavíme se.

Uvolnění a zábavu si nejvíce užijeme na letním hasičském táboře ve Zbirohu, který má každým rokem jiné téma. Na tábory jezdíme s našimi hasičskými kamarády z Přeštic, Oplota, Prahy a Českého Krumlova.

Společně s dospělými hasiči jsme velká hasičská patra. Pro dospělé hasiče je již samozřejmostí pomoci lidem ve chvílích, kdy jim hrozí nebezpečí a jsou v ohrožení života. A my malí se snažíme jejich znalosti a um naučit, abychom v budoucnu mohli se ctí převzít jejich nelehký úkol.

Rádi mezi námi přivítáme nové kamarády. Pokud Tě baví sport, chceš se naučit novým věcem a znalostem a obdivuješ práci hasičů, přijď se na nás podívat. Každý čtvrtek od 16 do 18 hodin na hasičské zbrojnici.

Vedoucí kolektivu mladých hasičů:  Martin Doležal

Další vedoucí:  Josef Synáč, Anna Šindelářová, Jakub Bergl