Družba

Freiwillige Feuerwehr Stadt Triptis

Již od roku 1987 trvá partnerství mezi naším sborem a dobrovolnými hasiči z německého města Triptis. S našimi kamarády se setkáváme minimálně jednou ročně při vzájemných víkendových návštěvách, zároveň se setkáváme i při dalších významných událostech, jako jsou například oslavy založení sborů. V roce 2017 jsme oslavili 30 let vzájemného partnerství, které se vždy nese v příjemném duchu. Během tohoto výročí byla podepsána dohoda o partnerství, která je však pouze formální záležitostí, jelikož vzájemné přátelství a partnerství funguje i bez ní.

Freiwillige Feuerwehr Stadt Triptis
Burkhardtstraße 45 07819 Triptis, Německo

feuerwehr-triptis.de

Družební návštěva v roce 2016

Ve dnech 16. – 18.9.2016 zástupci našeho sboru navštívili v rámci družebních návštěv hasiče v německém Triptisu. Kolegové nás přivítali v pátek večer na jejich zbrojnici.

Po přivítání následovalo pohoštění a příjemný večer s kamarády. V sobotu ráno jsme odjeli do města Jeny. V tomto městě jsme byli již v roce 2014, kde jsme navštívili hasičskou zbrojnici profesionálních hasičů. Vedle původní budovy se tehdy stavěla nová zbrojnice, která byla slavnostně otevřena před několika málo dny. Nová zbrojnice je velikostně srovnatelná se stanicí profesionálních hasičů v Plzni na Košutce. Naším průvodcem byl hasič, který nás prováděl před dvěma lety. Z jeho výkladu bylo patrno, že je na novou budovu náležitě hrdý. Po vynikajícím obědě jsme šli na prohlídku minipivovaru i s ochutnávkou vynikajícího pivečka. Večer již tradičně patřil zábavě na zbrojnici v Triptisu. V neděli dopoledne jsme se s kamarády rozloučili a odjeli zpět do Blovic.

Návštěva kolegů z Triptisu v roce 2023

O víkendu 22. – 24. září 2023 zavítali do Blovic po čtyřleté pauze opět hasiči z partnerského sboru v německém Triptisu. Po pátečním přivítání a společném posezení na blovické hasičárně, jsme se s kolegy vydali na sobotní celodenní výlet směr Lipno. Nejprve jsme navštívili stanici Vodní záchranné služby Českého červeného kříže, kde nám tamní dobrovolníci nejen představili svoji činnost a způsob fungování, ale i svojí techniku a vybavení. Poté jsme se přesunuli na Stezku korunami stromů, kde jsme se společně pokochali výhledy na okolní přírodní scenérie, a následně jsme vyzkoušeli i tobogán a bobovou dráhu, která se v areálu provozuje. Před nedělním odjezdem jsme ještě zavítali na zámek Hradiště, kde jsme si prohlédli výstavu Pod ochranou sv. Floriána, která je zaměřena historii a současnost hasičů především na Plzni-jihu. Po splnění všech naplánovaných bodů programu jsme se s našimi kolegy rozloučili a rádi přijali pozvání na návštěvu v Triptisu v příštím roce.