Hra Plamen zahájena tradičním Závodem požárnické všestrannosti

Dne 7. 10. 2017 jsme se vypravili do Vrčeně, kde jsme se zúčastnili Závodu požárnické všestrannosti. Tímto závodem se tak otevřel další ročník hasičské hry Plamen.

Na této soutěži nejde ani tak o rychlost, ale o znalosti. Děti zde musí umět uzle, topografické značky, základy zdravovědy a mít znalosti z požární ochrany. Zbývajícími disciplínami je střelba ze vzduchovky a přelez přes lano. Zúčastnilo se jedno družstvo mladších a dvě družstva starších.

Mladší žáci – Natálka Palacká, Lucka Červená, Vanessa Vaněčková, Honzík Pojer, Péťa Juráš – se umístili na 18. místě (z 22) v pořadí hlídek a na 14. místě (z 16) v pořadí sborů.
Starší žáci (Blovice 1) – Anička Šindelářová, Míša Žáčková, Petra Vaněčková, Kristýna Vaněčková, Adriana Břízová – se umístili na 21. místě (z 28) v pořadí hlídek
Starší žáci (Blovice 2) – Honza Palacký, Jindra Doležal, Kryštof Synáč, Tomáš Fiala, Honza Česal – se umístili na 19. místě (z 28) v pořadí hlídek.
Kluci měli lepší čas a tím zajistili celkové 16. místo (z 21) v pořadí sborů.