Hasiči předvedli ukázky zásahového vozu a vyprošťování

V pátek 1. června se uskutečnila v Blovicích ukázka zásahového vozu MB Atego, která se uskutečnila v rámci Mezinárodního dne dětí. Tato ukázka byla určena dětem prvního stupně místní základní školy a konala se na starém fotbalovém hřišti. Hasiči Josef Synáč a Michal Šebek předvedli dětem jednotlivé vybavení tohoto zásahového vozidla. V rámci této ukázky nechyběla také prezentace použití vysokotlakého hasícího zařízení a vyprošťovacího zařízení (tzv. „vyprošťovacích nůžek“).

V sobotu 2. června se pak konala podobná ukázka také ve Skočicích, kde družstvo hasičů ve složení Luděk Došek, Vlastimil Junger, Josef Sýkora ml., Jan Sýkora a Jan Škola předvedlo ukázku zásahu u dopravní nehody. Hasiči z Přeštic pak tuto ukázku doplnili o další, kdy hasili hořící vozidlo a navíc předvedli také záchranu osob z vody.