Technická pomoc – vysokozdvižný vozík na osobě

Jednotka byla povolána k vozíku na osobě v areálu společnosti ZETEN spol. s r.o. v Blovicích. Na místě události již přítomna ZZS PK Vlčice, LZS AČR Líně a Policie ČR OO Blovice. Jednalo se o pracovníka společnosti, kterého při výjezdu z výrobní haly srazil druhý pracovník vysokozdvižným vozíkem, kde zůstal zaklíněn. Pomocí vyprošťovacího zařízení LUKAS jsme se pokusili urychleně nadzvednout vozík, to se však nepodařilo, jelikož při zdvihu se vozík sesouval do strany.  Na místo přijíždí HZS PK PS Nepomuk, využíváme ve spolupráci jejich zvedací vaky. Po nadzvednutí vozíku asistujeme zdravotníkům a poté pomáháme s transportem zraněného do vrtulníku LZS. Po dohodě s velitelem HZS Nepomuk se vracíme zpět na základnu.