Hasiči opět vyjížděli likvidovat popadané stromy

Také dnes vyjížděli blovičtí hasiči k několika událostem, za jejichž vznikem stojí husté víkendové sněžení, jež zasáhlo Blovicko a jeho okolí. Krátce před osmou hodinou vyjíždělo jedno družstvo blovických hasičů na Bohušov, kde došlo k pádu starého stromu do silnice. Hasiči provedli jeho rozřezání a odklizení z vozovky. Krátce na to bylo toto hasičské družstvo vysláno do Palackého ulice v Blovicích, kde došlo k ulomení několika větví ze vzrostlého stromu u jednoho z tamních bytových domů.

Zhruba hodinu poté byla dvě hasičská družstva vyslána k události, konkrétně na silnici spojující Ždírec s obcí Srby, kde bylo nutné pomoci se zprůjezdněním této komunikace po pádu stromů a větví. Tato silnice byla od včerejšího dne zcela uzavřena pro veškerý provoz. Na místě zasahovali hasiči s oběma cisternami (dvě družstva) a jejich nepomučtí profesionální kolegové.