Hasiči uskutečnili dva výjezdy k odstranění nebezpečného hmyzu

Dnešního dne dopoledne byla jednotka hned dvakrát po sobě vyslána do akce. V obou případech se jednalo o likvidaci nebezpečného hmyzu. První výjezd se uskutečnil kolem desáté hodiny dopolední, kdy byla jednotka vyslána na Bohušov, kde se v jedné z tamních stodol u rodinného domu objevilo vosí hnízdo. Jelikož v přilehlém domě žijí malé děti a hrozilo, že by je tyto vosy mohly napadnout, hasiči hnízdo preventivně odstranili.

Druhý výjezd se uskutečnil jen několik minut poté, co se jednotka vrátila zpět na svoji základnu. Tentokrát hasiče vyslalo operační středisko do Mítova, kde bylo nahlášeno sršní hnízdo v budce pro ptactvo. Tato budka se nacházela na stromě v zahradě. Jelikož v přilehlém objektu žije silný alergik, bylo i zde nutné toto hnízdo odstranit.