Hasiči zasahovali u několika událostí

V posledních dvanácti hodinách zasahovali hasiči hned u několika událostí. Všechny tyto události byly spojené s pády stromů a větví po silném nárazovém větru, který byl součástí tlakové níže Fabienne. Tato níže postupovala od Německa v průběhu včerejšího večera a noci na dnešek.

První výjezd byl jednotce ohlášen v neděli po dvacáté hodině, kdy hasiče vyslalo operační středisko k padlému stromu na silnici nedaleko Přešína.

Další výjezd následoval doslova pár minut po tomto výjezdu, kdy byli hasiči vysláni k nahlášené dopravní nehodě u obce Zhůř, při níž došlo k pádu větve na osobní automobil. Při nehodě naštěstí nedošlo ke zranění osob. Další výjezd následoval zhruba hodinu po návratu obou jednotek na základnu. Tehdy byla jednotka opětovně vyslána k padlému stromu. K události došlo u obce Ždírec.

Poslední výjezd se uskutečnil dnes časně ráno, kdy vyjížděla jednotka k pádu silné větve na zahradní kůlnu. K události došlo u jedné z rekreačních chat v Seči.