Hasiči zasahovali u požáru stromků v blízkosti železničních kolejí

Dnes po patnácté hodině vyhlásilo krajské operační středisko hasičů poplach blovické jednotce, kterou vyslalo do Zdemyslic k požáru stromků v blízkosti železničních kolejí, jenž se rychle šířil směrem k tamním rodinným domům. Na místo události vyjížděli také hasiči z nedalekých Želčan a místní jednotka hasičů.

Kromě nich se do likvidace tohoto šířícího se požáru zapojili také nepomučtí profesionální hasiči a Hasičský sbor SŽDC (drážní hasiči).

Po příjezdu na místo události započala jednotka s průzkumem, během něhož hasiči zjistili, že na jednom ze zasažených pozemků již provádí hasební práce místní sbor a také sami majitelé zasažených pozemků, kteří se pomocí zahradních hadic snažili zamezit šíření ohně. Naši hasiči tak natáhli na další ze zasažených pozemků vysokotlaký proud a započali s hašením jednotlivých ložisek požáru. Další jednotka našich hasičů natáhla z druhé cisterny další hasební proud, pomocí něhož hasili oheň, který postupoval směrem od železničních kolejí k rodinným domům. Požár se zhruba po hodině podařilo zcela zlikvidovat.