Výjezd k požáru kombajnu

Včera, krátce před dvaadvacátou hodinou, byla jednotka vyslána k nahlášenému požáru kombajnu, ke kterému došlo poblíž Komorna u Blovic. Před příjezdem hasičů se do hašení pustil také řidič stroje, který k tomu použil několik ručních hasicích přístrojů. Ani s použitím několika „hasičáků“ se mu však požár nepovedlo zlikvidovat.

Na místo společně s námi vyjeli také profesionální hasiči z nepomucké stanice a také nepomučtí dobrovolní hasiči. Po příjezdu na místo provedli hasiči průzkum, během kterého vyšlo najevo, že došlo k zahoření slámy uvnitř tohoto pracovního stroje. Hasiči okamžitě nasadili dva útočné proudy, s jejichž pomocí se snažili požár zlikvidovat. Vzhledem k tomu, že hořelo uvnitř stroje, hašení nebylo tak jednoduché. Když ani s použitím více hasebních proudů se nedařilo ohnisko požáru zlikvidovat, museli do útrob stroje vlézt hasiči v dýchacích přístrojích. Teprve potom se  požár povedlo definitivně zlikvidovat. Celý zásah trval téměř čtyři hodiny.