Blovičtí hasiči uspořádali okrskové cvičení

V neděli 13. května proběhlo na starém fotbalovém hřišti v Blovicích hasičské cvičení blovického okrsku. Hasičského klání se zúčastnili hasiči ze Zdemyslic, Štítova, Hradištské Lhotky, Střížovic, Ždírce a našeho sboru.

První disciplínou byla požární štafeta 7 X 50 metrů, kde hasiči museli například zdolat bariéru, proskočit oknem, kladinu či připravit útočné vedení. Druhou byl požární útok a to dle pravidel Klasické soutěže. Soutěžilo se v kategoriích muži a ženy. Naši muži se umístili na 4. místě a ženy na místě třetím. Tím se naše děvčata kvalifikovala na okresní soutěž, která proběhne v září letošního roku. Poděkování patří všem blovickým hasičům za bezproblémové zajištění soutěže a dále TJ Sokol Blovice za zapůjčení hřiště.

Za SH ČMS – SDH Blovice
Andrej Červený, starosta