Mladí hasiči se cvičili na přehradě Hracholusky

Od 15. do 18. srpna se konalo soustředění našich mladých hasičů v kempu Keramika. Po ubytování následovalo seznámení s prostředím a spuštění motorového člunu na vodu. Během pobytu mladí hasiči pilně trénovali znalosti a dovednosti, které potřebují na soutěžích. V tomto kempu sídlí Vodní záchranná služba, tak jsme měli možnost si prohlédnout jejich prostory, vybavení, ale i zásahové motorové čluny. Během soustředění si děti vyzkoušely vyhledávání ztracené osoby, která je závislá na lécích. Tuto osobu se podařilo nalézt v lese. Děti si pobyt velmi užily a již se těší na další ročník. Děkuji vedoucím za jejich čas věnovaný dětem, kteří se jednou stanou našimi nástupci. Konkrétně bych rád poděkoval Martinovi Doležalovi, Josefovi Synáčovi, Kubovi Berglovi a Lence Vaněčkové.

Za SDH Blovice – Bc. Andrej Červený, starosta