Mladí hasiči se zúčastnili již po páté velkého úklidu v Blovicích – Ukliďme Česko

Jarní úklidová akce Ukliďme Česko v našem městě proběhla v sobotu 6. dubna. Co se týče celorepublikového hlediska, tak letošním tématem byl především úklid pneumatik z lesů a okolí řek… Celkem se 6. 4. 2019 zorganizovalo 2229 úklidů a zúčastnilo se kolem 80 tisíc dobrovolníků. V počtu úklidů vede Středočeský a Jihomoravský kraj. V Plzeňském kraji byl nejaktivnější Plzeň-jih.
Co se týče místního úklidu, tak jako každý rok i letos úklid probíhal v příjemné atmosféře. Celkem dorazilo na 30 účastníků, z toho 22 dětí do 18 let. Účastníci byli rozděleni do 6 skupin. 3 skupiny pročesávali park Cecima podél řeky, potoka, rybníka až k panelce, další skupina uklízela kolem Cihelny a viaduktu, 5 skupina podél silnice až k Seči a poslední skupina objížděla a shromažďovala odpad do Sběrného dvora v Blovicích.
Je fajn vidět, že na řadě míst nepořádku ubývá. Což bohužel nelze říct o okolí rybníka Tampák. A čerstvou černou skládku jsme bohužel objevili i na panelce za rybníkem, kde to loni bylo kompletně uklizené.
Akce se konkrétně zúčastnili: Andrej Červený, Martin Doležal, Martin Cres, Lucie Červená, Pavel Stehlík, Kryštof Synáč, Jirka Šilhánek, Michaela Žáčková, Anička Šindelářová, Vanessa, Kristýna a Petra Vaněčkovy. Na závěr úklidu jsme si všichni společně pochutnali na vuřtech z naší dřevěné udírny.
Za SDH Blovice Andrej Červený