Mladí hasiči uspěli v celorepublikové soutěži

I přesto, že se většina všech možných soutěží během koronavirové pandemie zrušila, naši Mladí hasiči nezaháleli a zúčastnili se literárně-výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže. Této soutěže se zúčastnilo celkem pět blovických hasičátek.

V okresním kole mezi sebou soutěžilo 90 dětí. SDH Blovice bral hned čtyři první místa. V literární kategorii L1 Tereza Korbelová a ve výtvarných kategoriích ZŠ1 Petr Korbel, v kategorii ZŠ2 zase Tereza Korbelová a v kategorii ZŠ4 Kristýna Vaněčková. K tomu je doplnil druhým místem v kategorii ZŠ1 Filip Knot.

Krajské kolo soutěže, jež čítalo 300 soutěžících se vyhlašovalo 30.6. na Krajském úřadě v Plzni. I zde jsme byli úspěšní. V literární sekci získala Tereza Korbelová druhé místo a ve výtvarné bral první místo Petr Korbel, druhé Tereza Korbelová a třetí Kristýna Vaněčková, vždy ve svých kategoriích.

Blovičtí nezapadli ani v republikovém kole, které se vyhlašovalo na zámku v Přibyslavi, kde sídlí hasičské muzeum. V kategorii ZŠ1 se stal celorepublikovým vítězem náš Petr Korbel. Třetí v kategorii ZŠ2 skončila jeho sestra Tereza Korbelová. Děkujeme všem zúčastněným za reprezentaci nejen našeho sboru, ale i města.

Petr a Tereza Korbelovi na vyhlášení republikového kola v Přibyslavi