Blovičtí hasiči při letních kalamitách

Ve dnech 29. -30. 6. 2021 a 7.-10. 7. 2021 se prohnaly blovickem silné bouřky, které zapříčinily velké množství popadaných, zlomených či vyvrácených stromů a několik vytopených domů. Při obou kalamitách byla okamžitě povolána naše jednotka k likvidaci jejich následků. Nepřetržitě jsme pracovali po celou noc a následující dny na tom, abychom co nejvíce zajistili odklizení následků těchto bouří. Celkem se zúčastnilo 17 členů jednotky. Odpracovali jsme 340 osobohodin, na výjezdech jsme strávili v součtu 48 hodin. V první vlně jsme zasahovali ve třech družstvech. Prováděli jsme likvidace padlých stromů a čerpání vody, hlavně ze sklepů. Pracovali jsme nejen v katastru našeho města, ale využiti jsme byli i v ostatních obcích, konkrétně Zdemyslice, Seč, Chocenická Lhota, Ždírec. Během likvidačních prací jsme byli odvoláni i k jedné dopravní nehodě. Spolupracovali jsme s HZS PS Nepomuk. Výšková technika byla povolána z HZS  Přeštice a Plzeň- Slovany. Byli jsme v pravidelném kontaktu s vedením města, abychom koordinovali společný postup prací. Samozřejmě se nám nepodařilo zlikvidovat všechny popadané stromy, především v osadě Kamensko, kde likvidace vzrostlých stromů je nad naše možnosti a je k jejich odstranění potřeba těžká technika. Rádi bychom poděkovali dobrovolníkovi Petru Školovi a pánům Václavům Kašparovým a Václavu Skřivanovi za poskytnutí techniky při likvidaci následků bouřek.