Na blovickém gymnáziu se konal branný den

Dnes se uskutečnil na blovickém gymnáziu branný den. Žáci tohoto gymnázia mohli prostřednictvím dnešního dne nahlédnout pod pokličku činnosti jednotlivých složek IZS systému.  Na této akci se tak představili nejen zástupci Policie ČR, ale také náš sbor a kolegové z HZS Plzeňského kraje – stanice Nepomuk. Mezi dalšími, jež dospívající mládeži představili svoji činnost, byl známý blovický kynolog a bývalý šéf policejní kynologie Stanislav Beníšek. Ten si pro žáky připravil velice zajímavou přednášku o výchově psů.

Za náš sbor se akce zúčastnil: Jakub Bergl, Luděk Došek, Pavel Januš, Viktor Kopál, Bohuslav Plojhar, Josef Synáč, Michal Šebek a Zdeněk Zeman. Každý z nich si vzal na starost nějakou disciplínu.

Luděk Došek s Jakubem Berglem ukázali žákům zásahové vozidlo MB Atego, při kterém nechyběl také výklad a prezentace jednotlivého druhu vybavení.

Hasiči/zdravotníci Josef Synáč a Michal Šebek se pak zhostili přednášek o úrazových stavech a život zachraňujících výkonech.

Pavel Januš s Viktorem Kopálem nabídli dětem pohled do zakouřeného prostředí, kdy si tito žáci mohli na vlastní kůži vyzkoušet pobyt v zakouřeném stanu. Hasiči Bohuslav Plojhar se Zdeňkem Zemanem nabídli žákům možnost střelby ze vzduchovky na cíl.