Po dvou letech jsme opět navštívili kolegy v Triptisu

O uplynulém víkendu jsme navštívili naše kamarády z partnerského sboru v německém Triptisu. Po pátečním příjezdu na hasičskou zbrojnici v Triptisu, proběhlo přivítání a společná večeře. V sobotu jsme navštívili nejprve hasičskou zbrojnici ve městě Suhl. Nejprve nás místní hasiči provedli svojí zbrojnicí a následně předvedli i svou techniku. Místní hasiči disponují speciální technikou a družstvem určeným primárně k zásahům v dálničních tunelech. U města Suhl se nachází tunely v celkové délce 20 kilometrů, nejdelší z nich měří devět kilometrů. Poté jsme navštívili i dispečink provozu dálnic, pak následovala prohlídka města Suhl, včetně muzea zbraní. V sobotu večer proběhla opět společná večeře s kamarády v Triptisu. Celý víkend proběhl v přátelské atmosféře a jsme rádi, že po dvouleté pauze způsobené omezeními kvůli koronaviru, jsme navázali na dlouholetou tradici vzájemných návštěv.  Zároveň jsme naše kolegy pozvali na návštěvu do Blovic, v příštím roce.