Rescue meeting JSDH ve vyprošťování

O víkendu 8.-9.10.2022 proběhl v areálu Školícího a výcvikového zařízení ve Zbirohu první, nebo spíše nultý ročník výcviku Rescue meeting JSDH ve vyprošťování. Speciálního víkendového výcviku se zúčastnilo přes 80 členů dobrovolných jednotek předurčených k dopravním nehodám z celé republiky. Akce se uskutečnila pod záštitou Generálního ředitelství HZS. Přítomní hasiči byli rozděleni do skupin a po celý víkend absolvovali úkoly na celkem deseti stanovištích. Stanoviště byla zaměřena na vyproštění osob z vozidla na střeše, uvízlého vozidla mezi kamiony, na stabilizaci, elektromobilitu, vyproštění z havarovaného autobusu a na další praktické dovednosti, jako práce s navijáky, či zvedacími vaky. Zastoupení na této akci měla i naše jednotka.