Soustředění našich nejmenších v roce 2023

Počátkem srpna proběhlo jako již každý rok soustředění mladých hasičů SDH Blovice, formou příměstského tábora. Sice nám na začátku týdne počasí trochu upravilo plány, ale i tak za celý týden zažily děti spousty zábavy a odnesly si mnoho zážitků. Soustředění se zúčastnilo celkem šestnáct dětí. Hned první den jsme museli upravovat program právě kvůli počasí. Původně plánovaný výlet na Šumavu jsme přesunuli a děti strávily část na naší zbrojnici hraním her a soutěžením v testu vědomostí, který se týkal našeho sboru. Odpoledne jsme se vydali na zámek Kozel a do jeho okolí. V úterý, se dětí ujal náš šéfkuchař Jirka, společně vařili jídla v kotlíku na otevřeném ohni. Menu se skládalo z gulášové polívky, pečených kuřat, salátu a jako dezert si na klackách upekli trdelníky. Netřeba dodávat, že vše následně řádně spořádali. Další den nás navštívila Vězeňská služba Plzeň – Bory, která přivezla nejen svoji techniku a vybavení, ale i služební psy. Děti si mohly vyzkoušet výstroj členů služby, dozvěděly se spousty informací o tom, jak to ve vězení funguje a zhlédly několik ukázek práce se psy, sebeobrany a zásahu proti vězňům. Předposlední den soustředění se počasí definitivně udobřilo a my mohli vyrazit na slíbený celodenní výlet na Šumavu, kde jsme navštívili Jelení výběh na Kvildě a Vlčí výběh v Srní. Poslední den byl ve znamení různých her a soutěží na naší zbrojnici, zakončili jsme ho pečením buřtů a noční stezkou odvahy v zámeckém parku. Pak následovalo společné přespání na zbrojnici a ráno rozloučení. Celé soustředění se neslo v klidné a pohodové atmosféře a i přes mírné komplikace si jej snad děti užily.