Víkend ve znamení „Plamenu“

O víkendu 2. a 3. června se odehrála jarní část hasičské hry Plamen. Vzhledem k počtu disciplín, byla tato část rozdělena podle kategorií. V sobotu 2. 6. závodili starší žáci a o den později mladší žáci.

2. 6. – Starší žáci:
Na soutěž jsme vyrazili s jedním soutěžním družstvem a jedním družstvem „mimo soutěž“. Soutěžilo se v 5-ti disciplínách: Štafeta 400 m CTIF, Štafeta 4 x 60 m, Požární útok CTIF, Štafeta požárních dvojic a Požární útok. Celý den byl dlouhý a parný, proběhlo pár i neshod s rozhodčími, a tak se děti po ukončení všech disciplín vyřádili v požární kádi.
Celkově jsme se umístili na 10. místě.

3. 6. – Mladší žáci:
V neděli pokračovala soutěž Plamen kategorií mladších žáků. My nasadili jedno družstvo. V této kategorii jsou zařazeny disciplíny jen 4, a sice: Štafeta 4 x 60 m, Požární útok CTIF, Štafeta požárních dvojic a Požární útok. I přes to, že jsme štafetu a útok CTIF trénovali „narychlo“, si děti poradili a celkově se umístili na 14. místě.

Závěrem mi dovolte říci, že výkony našich dětí (v Požárním útoku) odpovídají žalostnému stavu naší soutěžní „mašiny“, která dosloužila. V současné době nám proto nezbývá nic jiného, než si požární stříkačku půjčovat od spřáteleného sboru. Věříme, že se nám podaří přes prázdniny „mašinu“ s pomocí našeho města dát do stavu, abychom mohli svými výkony atakovat přední pozice.