Výlet do Světa záchranářů

V sobotu 19. října jsme se s dětmi vypravili do Karlových Varů. Zde se nachází městečko, ve kterém děti naučí, jak se zachovat při nehodách, požáru a v jiných krizových situacích, jak přivolat pomoc a jak reagovat v prvních minutách mimořádné situace.

My si prošli programem „Svět bezpečí“. Programem nás provedli příslušníci Policie ČR a seznámili nás s prací policie, problematikou setkání s cizí osobou, nebezpečnými situacemi a věcmi. Mohli jsme si tak vyzkoušet být detektivem, pachatelem nebo svědkem.
Poté jsme navštívili profesionální hasiče na karlovarské základně. Bohužel zrovna ve chvíli, kdy jsme dorazili na místo, byl vyhlášen poplach a hasiči se dvěma auty odjeli. Prohlídli jsme si tedy zbytek vozového parku a pokračovali v dalším bodě výletu – kolonáda.
Všichni si tento výlet plný zážitků užili a už se moc těší na další.