Výjezd k osobě v bezvědomí

Dnes večer byla jednotka vyslána k nahlášenému údajnému selhání životních funkcí u jednoho z návštěvníků, k čemuž došlo v prostorách jedné z blovických restaurací. Vzhledem k tomu, že je jednotka zařazena do systému First Responderů a ve výbavě má také automatizovaný externí defibrilátor (AED), vyjela na udané místo, kam byla vyslána operačním střediskem hasičů na žádost tísňové linky 155. Společně s jednotkou na udané místo zamířili také nepomučtí profesionální hasiči s AED a sanitka s lékařem.

Jednotka po příjezdu na místo události zahájila průzkum, během kterého zjistila, že postižená osoba je již naštěstí při vědomí a má zachovány životní funkce. Hasiči následně převzali péči o tuto osobu a zajistili další kontrolu jejích životních funkcí do příjezdu záchranné služby. Po příjezdu zdravotnických záchranářů předali hasiči postiženou osobu do jejich péče.