Výjezd k popadaným stromům a drátům vysokého napětí

Nedělní ráno začalo pro blovické hasiče ve znamení několika výjezdů. Za vším stojí silný nárazový vítr, před nímž varovali hydrometeorologové v uplynulých dnech.

Krátce před osmou hodinou byla jednotka vyslána do Vlčic, kde došlo k pádu stromu do vozovky. Zhruba dvě hodiny poté vyjela jednotka do Ždírce, kde došlo k pádu dalšího stromu na silnici. Do třetice byla jednotka vyslána opětovně k pádu dalšího vzrostlého stromu, k němuž došlo v těsném sousedství sběrného dvora v Blovicích. Při této události došlo k poškození také drátů vysokého napětí. 

V odpoledních hodinách byla jednotka opětovně vyslána do akce. Tentokrát vyjížděli hasiči k budově místního domu dětí a mládeže, kde došlo k pádu stromu na střechu tohoto objektu. Hned vzápětí jednotka likvidovala zlomený strom v areálu místní Sokolovny, který ohrožoval bezpečnost tamních návštěvníků.

V souvislosti se zásahem jednotky u spadlého stromu v blízkosti blovického sběrného dvora přišlo jedno poděkování. Chatařka Dita Reiserová, jejíž chata se nachází v osadě Kamensko, děkuje hasičům za zprůjezdnění této pozemní komunikace vedoucí do této lokality. 

 

Previous Article
Next Article