Výjezd k záchraně uvězněné kobyly v Kamensku

Dnes po patnácté hodině byla jednotka vyslána k dramatické záchranné akci do chatové osady Kamensko. K události došlo na ocelové lávce u vodního brodu. Konkrétně se jednalo o uvězněnou kobylu, jejíž zadní noha se zaklínila pod touto lávkou. Na místo proto musela vyjet další hasičská jednotka, konkrétně nepomuckých profesionálních hasičů. Ti se společně s naší jednotkou zapojili do záchrany tohoto uvězněného zvířete.

Jelikož se kobyla v důsledku uvězněné nohy navíc svalila na břicho tak, že skončila svým hřbetem pod zábradlím a zčásti i mimo lávku, bylo nutné část tohoto zábradlí odstranit. K vysvobození uvězněné kobyly použili hasiči vyprošťovací nůžky, pomocí nichž překážející část zábradlí odstřihli a zvíře zdvihli zpět na lávku. Po krátké chvíli se kobyla již postavila na svoje nohy. Celá záchranná akce trvala déle jak hodinu.

Foto: J. Bláhovcová a G. Šimandlová